ShowbizTe gjitha

Një tjetër shqiptar mund të ngjitet në Eurovizion!

Një tjetër shqiptar mund të jetë pjesë në Eurovizion këtë vit.

Bëhet fjalë për këngëtarin Shpat Kasapi, i cili është shprehur se mund të përfaqësojë Maqedoninë në këtë kompeticion.

Shpati u shpreh në “Pop Culturë”  se në Maqedoni këngëtarët i dërgojnë këngët e tyre dhe një juri zgjedh fituesin, pra nuk funksionon si në Shqipëri me Festivalin e RTSH-së.

Këtë vit Shqipëria do të përfaqësohet nga Eugent Bushpepa me këngën “Mall”, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira e cila do përfaqësojë Qipron dhe Ermal Meta me këngën “Non mi avete fatto ninete” që përfaqëson Italinë.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: