Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash të pakta deri mesatare kalimtare. Në relievet kodrinore-malore në lindje dhe kryesisht verilindje të vendit vranësirat hera – herës do të jenë deri të dendura.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri dhe mesatar në formën e shtrëngatave apo stuhive afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje e lehtë e mesatare. Përkohësisht në bregdet relativisht e fortë.

Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla
Shkodër12/21Diell re
Kukës8/16Diell re shi
Lezhë11/22Diell re
Dibër5/13Diell re shi
Durrës13/25Diell re
Tiranë12/24Diell re
Elbasan11/25Diell re shi
Berat8/25Diell re
Vlorë12/24Diell re
Korçë7/19Diell re shi
Gjirokastër6/24Diell re shi
Sarandë12/24Diell re

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *