NjoftimeTe gjitha

Parashikimi i motit, sot dhe nesër

Njihuni me parashikimin e motit, sipas meteoalb.

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë Veriun dhe pjesën më të madhe të zonave Qendrore, por vranësira të shpeshta dhe shira gjatë mesditës do ketë Jugu i territorit.

Pasditja fuqizon vranësirat në gjithë vendin duke sjellë rrebeshe shiu në Jug dhe pjesërisht në Qendër ndërsa shira të izoluar në Veri, por sërish pjesa më e madhe e bregdetit vijon pa shira.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës duke variuar nga 9 gradë mëngjesi, në 27–28 gradë celcius maksimumi në mesditë.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 23 km/h nga drejtimi Perëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulët në 1 ballë.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: