Një magazinë me produkte bujqësore është përfshirë nga flakët këtë mëngjes në Petrushë të Pogradecit.

Dy zjarrfikëse të Pogradecit dhe një nga Maliqi janë në vendngjarje për fikjen e zjarrit. Nuk ka të lënduar por dëme të mëdha materiale.

“Më datë 05.10.2022, rreth orës 06:30, në hyrje të fshatit Petrushë, Pogradec, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht një magazinë frigoriferike në pronësi të shtetasit H. H. Si pasojë e zjarrit nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit“, sipas policisë.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *