Gjykata e Posaçme shtyu për në 28 shtator procesin ndaj Bijan Pooladrag, iraniani i akuzuar për planifikimin të akteve terroriste ndaj muxhahedinëve në Shqipëri.

Seanca e së mërkurës u shty për shkak të mungesës së një përkthyesi zyrtar të persishtes, prania e të cilit është e detyrueshme në proces.

SPAK ka ngritur dyshime për 5 akuza penale ndaj tij, mes të cilave “organizatë terroriste” dhe “ndërhyrje në të dhënat kompjuterike”./a2news

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *