Një mësues shqiptar i edukimit fizik, është kapur në Angli duke u kujdesur për më shumë se 500 bimë kanabisi me një vlerë të vlerësuar në rrugë prej 275,000 £.

Emigranti i paligjshëm Kristian Zefi u përpoq të arratisej me shpejtësi nga një dritare e katit të sipërm të shtëpisë, por që nuk ia ka arritur dot që t’i shpëtonte prangave të policisë.

Sipas mediave angleze, Zefi, 28 vjeç, pa adresë fikse, pranoi se prodhonte kanabis që prej datës 16 qershor të këtij viti.

Zyrtari, Stephen Welch, tha se policia ekzekutoi një urdhër droge në ambientet në Popple Street, Hull, një ndërtesë e madhe industriale dykatëshe me rreth 12 dhoma.

“Ndërsa policia u përpoq të hynte, i pandehuri doli nga një dritare e katit të sipërm në një çati të sheshtë në një përpjekje për të shpëtuar. Ai u shfaq i shqetësuar dhe mori rrugën për në çatinë e një ndërtese ngjitur. Ai bëri të paktën një telefonatë nga telefoni i tij celular dhe përfundimisht u dorëzua në polici rreth 55 minuta më vonë. Me hyrjen në lokal, policia gjeti një kanabis të sofistikuar të rritur me më shumë se 500 bimë” tha Welch, raportojnë mediat angleze.

Zefi më vonë i tha policisë se ai ishte trafikuar në këtë vend dhe pretendoi se ishte rrahur, megjithëse një mavijosje në krahun e tij nuk përputhej me përshkrimin e tij për sulmin e supozuar.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *