Sport

Shqipet e Zvicrës nisen për Rusi

Përfaqësuesja e Zvicrës ka udhëtuar të hënën drejt Rusisë ku do të marrë pjesë në Kampionat Botëror, shkruan zeri.info.

Ekipin Helvetik në “Rusia 2018” do ta përfaqësojnë katër futbollistë shqiptarë: Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka.


Të katër ishin pjesë e kontingjentit prej 23 futbollistëve në aeroplan dhe dukeshin në humor të mirë. Zviceranët synojnë të arrijnë suksese në evenimentin që nis këtë të enjte.

Image

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: