Lajme

Skafi me drogë në Vlorë, identifikohen autorët

Policia e Vlorës ka identifikuar autorët e drogës që u gjet në gomonen e braktisur tek Petrolifera në Vlorë.

Sipas burimeve për Vlora News, mjeti dyshohet se ka hyrë klandestin në vendin tonë.

Ata kishin braktisur në det gomonen jo shqiptare bashkë me drogën.

Por burime të policisë së Vlorës thonë se janë identifikuar dhe po kërkohen.

Në gomonen me mbishkrimin grek që u kap të hënën tek Petrolifera, u gjetën 630 kg kanabis, jo 500 siç edhe u fol në fillim.

Kurse tre të shoqëruarit pasi u morën në pyetje u lanë të lirë.

Hetuesit kanë gjetur prova që lidhin gomonen me drogë, me makinën tip xhip e ngecur në det tek Plazhi i Vjetër.

Burimet thonë se makina futi në det gomonen, por në tentative për t’u kthyer mbrapsht mbeti në ujë. Ajo u gjet një km larg vendit ku ishte mjeti lundrues.

Nga ana tjetër po verifikohet nga  hyri gomonja me mbishkrimin grek, dhe pse dyshohet që ajo ka ardhur klandestin.

Njoftimi: Drejtoria  e Kufirit, ka ndaluar një mjet lundrues tip Gomone 5 metra të gjatë të ngarkuar me Cannabis, pa persona në bord. Mendohet se automjeti ka tentuat të tërheq gomonen e cila ka ngecur në cekëtinë e Plazhit të Vjetër si pasojë e ngarkesës së Cannabisit.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: