LajmeTe gjitha

Tre të vdekur dhe 45 të plagosur (Foto)

Tre persona raportohen se kanë humbur jetën dhe 45 të tjerë janë plagosur, disa janë në gjendje të rëndë, gjatë një aksidenti  që ndodhi sot në periferi të Pragës.

Në aksident janë përfshirë një vetyrë dhe një autobuz, bëri të ditur policia çeke.

“Përplasja ka shkaktuar tre të vdekur, drejtuesja e veturës dhe dy persona në autobus, që u përplas me një pemë pasi doli nga rruga për një arsye ende të papërcaktuar”, deklaroi zëdhënësja e policisë, Monika Schindlova.

Aksidenti ka shkaktuar gjithashtu edhe 45 të plagosur. Policia ka arritur të evakuojë të gjithë personat që kishin mbetur të bllokuar në autobus.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: