82-vjeçarja Lefkothea Karasa, nga Narta e Vlorës është proceduar penalisht për ndërtim pa leje për ngritjen e një koteci pulash në oborrin e shtëpisë së saj dhe rrezikon burgun.

E moshuara që jeton e vetme tregoi me lot në sy se policia e kishte marrë harburçe dhe e kishte futur në furgon.

Ajo tha se ndihet e trembur nga gjithë kjo situatë, të cilën s’e përballon dot për moshën që ka.

‘Më hipën në furgon, u tremba. Geroni (avokati) i tha pse e more hartbutçe, pse nuk më thatë mua. Unë nuk jam për në burg, unë jam për në varreza’, tha mes lotësh e moshuara.

Rasti u denoncua një ditë më parë në media nga avokati i të moshuarës Geron Gunbardhi.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *