LajmePolitike

Vlorë/Riorganizimi i partisë,zgjedhjet e ardhshme vendore, nisja e punës së të gjitha strukturave

Kreu i PAA-se Agron Duka ne Vlore,duke nisur keshtu punen per fushaten e ardhshme zgjedhore, ka folur edhe rreth koalicionit me PD-ne,koalicion i cili sipas Dukes do te vijoje edhe ne zgjedhjet vendore te vitit 2019,por edhe ne zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Duke i cilesuar zgjedhjet e vitit 2017 te kushtezuara per partine Agrare,Duka ka theksuar se kjo force politike vec faktit qe do te kerkoje sa me shume keshilltare ne keshillin bashkiak,do te synoje edhe perfaqesimin me nje nga anetaret e saj,ne nje nga bashkite e vendit,por kjo do te arrihet me konsensus dhe koalcion me PD-ne.

Kreu i partise agrare Agron Duke ka theksuar se kjo mazhorance nuk ka zgjidhur asgje,rreth asaj cfare partia Agrare aspiron,ndersa tashme puna nis nga Vlora ,per te vijuiar edhe ne rrethe te tjera te vendit.

Loading…

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: