SportTe gjitha

Vlorë, zgjedhjet në FSHF, Flamurtari e ka shprehur publikisht propozimin…

Zgjedhjet ne FSHF,merkato e Flamurtarit,objektivat per pjesen e dyte te sezonit,por edhe ndeshja e pare e vitit 2018. Administratori i Flamurtarit Sinan Idrizi i prek te gjitha,duke filluar nga zgjedhjet e dates 7 shkurt, por pa harruar aspak Flamurtarin,qe aktualisht deri me tani ka bere mire ne pjesen e pare te kampionatit duke u renditur ne vend te dyte.

Zgjedhjet ne FSHF,Flamurtari e ka shprehur publikisht,pas faktit se eshte nje nga klubet qe ka propozuar Bashkim Finon per president dhe ne garen e 7 shkurtit–ka theksuar Idrizi.

Ndaj ne jemi shprehur pro Finos,. Megjithate sot do ti dergoj je ftese zyrtare kreut aktual te FSHF ,Armando Duka por edhe kandidatit Fino te jene te pranishem ne ndeshjen Flamurtari-Partizani diten e premte ne Vlore.

Gjithsesi une besoj shume tek era e re ne futbollin shqiptar dhe fitorja e Finos ka deklaruar Idrizi.

Merkato e Flamurtrait eshte zhvilluar me nje strategji ndryshe kete vit ka theksuar Idrizi,edhe ne vere,por edhe tani ne dimer, duke afruar lojtaret sa me shpejt ne skuader,por gjithsesi kjo eshte nje teme qe pak me perket, pasi per merkaton mendon stafi teknik.

Objektivat mbeten respektimi i fanelles–ka konfirmuar Idrizi–ndersa per ndeshjen me Partizanin qe luhet per kampionat,me pelqen me shume ajo me kete kundershtar per kupe,pasi kupa ka nje specifike te vecante dhe ndeshjet jane me te bukura.

Flamurtrai te premten ne oren 17 do te prese ne Vlore Partizanin,ndersa pak dite me vone serish ne Vlore data 31 Janar,po ndaj Partizanit,vlonjatet do te luajne ndeshjen e pare per kupen e Shqiperise.

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: