Një 43-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë më Sarandë, pasi akuzohet se ka vjedhur para dhe bizhuteri në një dyqan. Sipas uniformave blu është arrestuar I. D., 43 vjeç, banues në Sarandë.

Ky i fundit ishte i dënuar me “arrest shtëpie” për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”. Ai ka thyer masën e sigurisë dhe ka vjedhur një shumë parash dhe në një dyqan, në lagjen nr.4, Sarandë.

Njoftimi i policisë:

Vodhi një shumë parash dhe bizhuteri, në një dyqan, arrestohet në flagrancë 43-vjeçari, i cili kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasin I. D., 43 vjeç, banues në Sarandë, për veprat penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit” dhe “Vjedhja”.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka vjedhur një shumë parash dhe bizhuteri, në një dyqan, në lagjen nr.4, Sarandë.

Pas verifikimeve ka rezultuar se ky shtetas ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, duke dalë jashtë banesës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *