Me pranga në duar, i shoqëruar nga forca të shumta policie, ka mbërritur në gjykatën e Fierit Elton (Bengaj) Meta, që një vit më parë vrau ish-bashkëshorten e tij.

Pas dy seancave joefektive, trupi gjykues shqyrton këtë 15 shtator ne themel vrasjen e Sabrina Bengajt.

Seanca e parë nuk u zhvillua për shkak të mungesës së paraqitjes së te pandehurit, ndërsa e dyta pas bojkotit të avokatëve. Në gjykatën e Fierit ka mbërritur avokati i familjes së Sabrinës, i shoqëruar nga familjarët e saj, i cili për medien është shprehur se burgimi i përjetshëm është i vetmi dënim për autorin e kësaj ngjarjeje.

Edhe pse kundër dënimit me vdekje Vishaj është shprehur se të gjitha provat e dënojnë maksimalisht Elton Metën.

Sabrina Benga u ekzekutua mbrëmjen e 10 shtatorit në shtëpinë e prindërve të saj, nga ish-bashkëshorti, 31-vjeçari Elton Metaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Zhupan, teksa Elton Metaj kishte shkuar në banesën e prindërve të saj dhe qëlloi gjersa ajo po hante darkën.

Autori i krimit, Elton Meta njihej si një person problematik. Një vit më parë, ai kishte marrë peng familjarët e viktimës, ku është dashur ndërhyrja e bluve. Po ashtu ai është gjykuar në vitin 2020 për 3 akuza: armëmbajtje pa leje, dhunë në familje dhe pengmarrje.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *