Politike

Zbulohet ngarkesa, 120 kg farë kanabis kanë hyrë në Shqipëri në 18 maj

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot faktin se në Shqipëri në 18 maj nga aeroporti i Rinasit janë futur 128 kilogramë farë kanabis.

‘Rama i droges dhe Geroni i tij fshehin superskandalin!Me dt 18 maj kontrolli ne Rinas zbulon 120 kg fare kanabisi ne thase.Me urdher direkt te Rames fshihet ky krim, nderkohe thaset me faren e droges jane zhdukur!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

“Pershendetie Z.Berisha jam S D ish oficer policie po ju dergoj nje informacion te sigurte Punonjesit e policise ne Komisariatin e Policise Rinas me date 20 Maj 2018 gjate kotrollit te disa pakove te ardhura ne linjen Holland -France -Shqipëri janë kostatuar tre thase me fara kanabisi 120 kg.

Punonjesit e policise te lartepemedur i kan hapur thaset situata eshte bere alarmate se pse i keni hapur thaset.Ne Rinas ka mberritur Drejtoresha e Kufirit njekohesishtr dhe zv drejtore e pergjitheshme e policise e cila me urdher direkt te Kryeministrit ju ka bete presjon punonjesve te policise se pse i keni hapur thaset.

Kjo situate eshte mbajtur sekret nuk eshte dhene as ne media.Thaset me fare ju kan thene policve qe eshte kerp dhe gjoja kan ardhur pet nje kompani amerikane.Ndersa punonjesve te policis jan kercenur nqs flasin policet dhe sot jan te stresuar kurse thast me fare jane zhdukur pa nam dhe nishan.

Z Berisha informacioni eshte i sigurte une te dergova emrat punonjesve te policise por te lutem duhet te ngelen anonim.Kjo ngarkese ka mbrritur ne Rinas me date 18 maj dhe eshte konstatuar me date 20 maj.”

Më shumë

Artikuj të ngjashëm

%d bloggers like this: