Lajme
  07/10/2018

  Vlorë/Arrestohet në flagrancë një shtetase e cila drejtonte mjetin nën efektin e pijeve alkolike

  Policia e Vlorës ka arrestuar shtetasen Amazona Sherifi, 24 vjeçe, banuese në Vlorë. Arrestimi i…
  Kulture
  07/10/2018

  Vlorë/Një shekull me muzikën greke

  Teatri Petro Marko ne Vlore ka qene pjese e koncertit,te organizuare dhe ne kuader te…
  Lajme
  07/10/2018

  Vlorë/Riorganizimi i partisë,zgjedhjet e ardhshme vendore, nisja e punës së të gjitha strukturave

  Kreu i PAA-se Agron Duka ne Vlore,duke nisur keshtu punen per fushaten e ardhshme zgjedhore,…
  Kulture
  07/10/2018

  Nenedetsja 105,nje pjese e rendesishme e historise shqiptare,tashme 60 vjet

  Ishte tetori i vitit 1958,kur nendtesja 105,ne ate kohe me emer edhe Tufani,nisi lundrimin e…
  Kulture
  07/10/2018

  28 vajza me emrin Vlora,vizitë në qytetin e Pavarsisë,emrin e të cilit ato mbajnë

  Sheshi i Flamurit ,fshati Kanine,por edhe te tjera ambjente te qytetit ,kane qene pjese e…
  Lajme
  06/10/2018

  I zhduket babai nga shtëpia, denoncon në Polici djali 33-vjeçar

  Zhduket një burrë nga shtëpia në Shkodër. Denoncimin në Polici e ka bërë djali 33-vjeçar.…
  Lajme
  06/10/2018

  Një në dhjetë shqiptarë i ka veshkat e dëmtuara, bie kambana e alarmit për shëndetësinë

  Rastet e pacientëve që paraqiten me probleme të veshkave në vendin tonë, si duket, janë…
  Lajme
  06/10/2018

  “Nuk dua t’i rrezikoj jetën, por…”, deklarata bombë e gazetares për Elvana Gjatën

  Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në ish-bllok,…
  Lajme
  06/10/2018

  Shoferi tregon pse i rrihte nxënësit në furgon: Më dogjën sediljet me cigare

  Zbulohet arsyeja se pse drejtuesi i mjetit që transportonte nxënësit e shkollës ushtroi dhunë mbi…
  Lajme
  06/10/2018

  Bllokohet oferta për Telekom Albania nga Serbia, kërcënimi i qeverisë

  Oferta e Telekom Serbia për të blerë aksionet e kompanisë shqiptare T-Mobile është drejt dështimit.…
   07/10/2018

   Vlorë/Një shekull me muzikën greke

   Teatri Petro Marko ne Vlore ka qene pjese e koncertit,te organizuare dhe ne kuader te Edicionit te 12-te”Takimet Muzikore te…
   07/10/2018

   Nenedetsja 105,nje pjese e rendesishme e historise shqiptare,tashme 60 vjet

   Ishte tetori i vitit 1958,kur nendtesja 105,ne ate kohe me emer edhe Tufani,nisi lundrimin e pare,se bashku me tre nendetset…
   07/10/2018

   28 vajza me emrin Vlora,vizitë në qytetin e Pavarsisë,emrin e të cilit ato mbajnë

   Sheshi i Flamurit ,fshati Kanine,por edhe te tjera ambjente te qytetit ,kane qene pjese e viztes se 28-vajzave Vlora. Me…
   06/10/2018

   28 Vlora nga Kosova vizitojnë qytetin bregdetar të Vlorës

   “Të gjitha ne kemi një histori të emrit që mbajmë dhe çfarë na bashkon është krenaria” ishin këto fjalët e…
   06/10/2018

   Ndërtimi i gazsjellësit TAP nxjerr në dritë dhjetëra zona arkeologjike në Shqipëri

   Punëtorët që po punojnë në ndërtimin e një gazsjellësi nga Shqipëria për në Itali kanë mbetur të habitur përballë dhjetëra…
   05/10/2018

   Plakut që kujdeset për shtatoren e Nënë Terezës në shesh i dhurohen 1 mijë dollarë

   Atë që nuk po arrin ta bëjë Komuna e Prishtinës, ka zgjedhur ta bëjë një i moshuar. 77 vjeçari, Faik…