Lajme
  15 orë më parë

  Masivi i gurëve e zë poshtë shoferin, në gjendje të rëndë 47-vjeçari

  Një banor i fshatit Dukaj, A. K. 47 vjeç, ka mbetur i plagosur rëndë ditën…
  Lajme
  15 orë më parë

  Hajduti ia hedh lehtë:Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen.

  “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e postës policore në Manzë të Durrësit,…
  Lajme
  15 orë më parë

  Luleshtrydhet me gjilpëra, përfundon në spital një konsumator

  Skandali i luleshtrydheve të mbushura me gjilpëra vazhdon të mbetet mister në Australi. Situata është…
  Politike
  15 orë më parë

  Zgjedhjet lokale/ Kryemadhi tregon se çfarë ka biseduar me Bashën dhe kalimin e Shpëtim Idrizit në opozitë

  Ndërsa Shqipëria ndodhet më pak se 1 vit para zgjedhjeve lokale, opozita duket se po…
  Lajme
  15 orë më parë

  Bllokohen mbi 4 mijë paketa kontrabandë dhe 4 milionë lekë, dy të arrestuar

  Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më…
  Lajme
  15 orë më parë

  Ndalohet nga policia ish-drejtori dhe juristi i spitalit të Beratit

  Ish-drejtori i Spitalit të Beratit Idlir Frashëri dhe juristi i këtij spitali Alfred Lulaj janë…
  Lajme
  15 orë më parë

  Gjermania, familja shqiptare do të deportohet, babai kërcënon me hedhje të fëmijës nga ballkoni

  Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në…
  Lajme
  15 orë më parë

  Del raporti i DASH për Shqipërinë: Korrupsioni dhe pengesat burokratike pengojnë luftën ndaj terrorizmit

  Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin…
  Lajme
  15 orë më parë

  Aksident i rëndë në rrugën Cërrik-Gramsh, përplaset për vdekje 33-vjeçarja

  Një 33-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga një makinë në rrugën Cërrik-Gramsh. Sipas njoftimit…
  Lajme
  20 orë më parë

  Foreign Policy: Ndarja dhe këmbimi i territoreve çojnë në katastrofë, Serbia fiton më shumë duke marrë veriun

  Magazina e njohur amerikane “Foreign Policy” në një shkrim të saj kushtuar asaj se çfarë po…
   20 orë më parë

   Karaburuni dhe Sazani, destinacioni i 3596 turistëve

   Sazani dhe Karaburuni edhe gjatë muajit shtator mbetet ndër destinacionet më mbresëlënëse për turistët vendas dhe të huaj, të cilët…
   2 ditë më parë

   Vlorë/ Misteret e Orikumit, shfaqen për publikun në 20 shtator

   Dokumentari mbi gadishullin e Karaburunit, pasurive detare dhe ato arkeologjike të qytetit antik të Orikut, do të shfaqen në datën…
   3 ditë më parë

   Llixhat e Bënjës së Përmetit – Shëruese për reumatizmën, stomakun, lëkurën

   Turistë vendas e të huaj prej disa javësh kanë nisur frekuentimin e llixhave në zonën e Bënjës së Përmetit. Jo…
   4 ditë më parë

   Restaurohet afresku i kishës së “Shën Triadhës” në Berat

   Afresku i kishës së “Shën Triadhës” në Berat, një pasuri e vyer e trashëgimisë kulture, i është nënshtruar restaurimit. Punonjësit…
   4 ditë më parë

   Shqipëria, midis peizazheve të përrallave dhe mikpritjes së jashtëzakonshme

   Shqipëria është një pjesë e paprekur dhe e paeksploruar në enigmën komplekse të Europës, shkruan gazeta italiane online “Tizinonline -20…
   5 ditë më parë

   “Corriere della Sera”- Shqipëria e Veriut: udhëtim në liqene, lumenj, male dhe qytete mesjetare

   Avioni ulet në aeroportin e Tiranës (i vetmi aeroport aktualisht në vendin), por nuk është kryeqytiti i gjallë dhe kaotike…